Skip to main content

Akademia Nauki

W tym roku, w odpowiedzi na potrzeby rodziców, powstały aż 2 grupy, dla których ułożyliśmy nowe, indywidualnie dopasowane do potrzeb kursantów programy!

Play Video Eksperymenty

Mały Odkrywca 3-6 lat

Na naukę nigdy nie jest za wcześnie!

Okres przedszkolny jest niezwykłym czasem w życiu Twojego dziecka. Dysponuje ono ogromnym potencjałem do naturalnego i mimowolnego uczenia się nowych rzeczy przez zabawę. Jest bardzo uzdolnione i chłonne. To doskonały czas na rozpoczęcie zabawy w czytanie oraz wyrabianie nawyków zdobywania nowych umiejętności.

Wykorzystaj ten etap rozwoju swojego maluszka. Jego umysł powinien być w tym wieku wszechstronnie stymulowany, aby rozwinąć cały swój potencjał.

Badania pokazują, że większość dzieci zatraca swoją ciekawość świata, bo… nikt ich do niej nie zachęca. Przedszkolaki wykonując doświadczenia naukowe oraz uczestnicząc w fascynującej zabawie w czytanie, z pasją odkrywają świat książki, nauki i wiedzy.

Już od przedszkola dzieci traktowane są szablonowo, a ich liczba w grupie przedszkolnej uniemożliwia wychowawcom odpowiadanie na pytania „Po co?”, „Dlaczego?”, „Jak?”. Dziecko w tym wieku chętnie bawi się w naukę. Na matematykę czy czytanie nigdy nie jest za wcześnie, pod warunkiem że będzie przekazana w formie zabawy!

Co Twoje dziecko wyniesie z kursu

 • Twoje dziecko rozpocznie przygodę z czytaniem. A to wszystko bawiąc się i nie tracąc dzieciństwa!
 • Maluch zainteresuje się światem. Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować.
 • Czytanie, eksperymenty i doświadczenia dadzą maluchowi poczucie, że umie „coś ekstra”!
 • Utrwalona chęć nauki nowych rzeczy pozostanie z nim na całe życie!
 • Twoje dziecko nabierze pewności siebie – będzie wiedziało, że zawsze sobie poradzi!
 • Odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy.
 • Przygotujemy Małego Odkrywcę do przejścia na kolejny etap przedszkolny lub szkolny.
 • Fascynacja światem nauki i książek sprawi, że chodzenie do szkoły i nauka będą przyjemnością!

Cztery filary naszego kursu:

Zabawa w czytanie – wykorzystując specjalnie przygotowane książeczki pokażemy Twojemu maluchowi, jak bawić się wyrazami, dzięki temu chętnie będzie poznawać nowe słowa i zacznie czytać. Nauka czytania w tym wieku daje przedszkolakom poczucie, że potrafią „coś ekstra”. Regularne czytanie rozwija wyobraźnię, pamięć i koncentrację. Dzieci, które chętnie sięgają po książki, zwykle dobrze radzą sobie w przedszkolu, a później w szkole.

Eksperymenty – już nie będziesz tłumaczyć dziecku, dlaczego musi myć zęby albo po co mu ciepła czapka. Dzięki prostym doświadczeniom maluch sam się o tym przekona. Na zajęciach pielęgnujemy ciekawość świata, rozwijamy umiejętność dedukcji, przewidywania, a przede wszystkim zadawania pytań. Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy. Nauczy się pytać „dlaczego?”. I – co najważniejsze – bardzo to polubi!

Pewne siebie dziecko – jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy. Wykorzystując gry, dramy i zabawę uczymy współpracy i radzenia sobie z emocjami. W trakcie kursu maluchy uczą się rozpoznawania swoich emocji i wyrażania ich. Kształtujemy postawę „poradzę sobie!”, co pomaga nawiązywać lepsze relacje z rówieśnikami, oparte na współpracy. Dziecko zadowolone z siebie staje się bardziej otwarte i odważne.

Ciekawa fabuła – spaja cały kurs i inspiruje dzieci do zabawy i nauki. Postać Zaczarowanego Zajączka, Podróżnika lub Kosmicznego Pirata jest niezastąpionym przewodnikiem po odkrywanym świecie. Tak rozpoczyna się ich podróż w czasie i przestrzeni.

Mądre Dziecko 7-9 lat

Dobry start dla Twojego dziecka

Początek edukacji szkolnej to doskonały czas na wyrabianie nawyków dobrego i sprawnego uczenia się.

Pierwsze klasy szkoły podstawowej to kluczowy okres w edukacji. W życiu Twojego dziecka pojawia się nowy nauczyciel, nieznane dotąd obowiązki, nowe przedmioty szkolne i koledzy. To, jak Twoja pociecha zaaklimatyzuje się w szkole, na długie lata będzie determinować jej podejście do nauki.

Badania pokazują, że większość dzieci nie lubi się uczyć bo…nie potrafią tego robić. Dzisiejszy stan wiedzy o mózgu mówi nam jedno: aby dziecko uczyło się efektywnie, a do tego z pasją i zaangażowaniem, trzeba zatrudnić do tego prawą półkulę mózgu.

Dlatego też warto od najmłodszych lat wyrabiać dobre nawyki uczenia się. Dzięki naszym kursom zamiast mozolnego „wkuwania”, Twój mały uczeń szybko opanuje zadany na pamięć wiersz, wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię oraz świetnie się przy tym bawiąc!

Co Twoje dziecko wyniesie z kursu

 • Twoje dziecko nauczy się czytać metodą, która jest ciekawa i angażująca, a czytanie będzie jego pasją.
 • Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować oraz zainteresuje się światem.
 • Twoje dziecko polubi się uczyć, bo pokażemy mu, jak to robić!
 • Zdobyta dodatkowa wiedza sprawi, że będzie błyszczeć w szkole.
 • Dzięki grywalizacji będzie uczyć się skuteczniej, dodatkowo czerpiąc z tego frajdę!
 • Nabierze pewności siebie – będzie wiedziało, że zawsze sobie poradzi!
 • Odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy.
 • Program kursu jest tak przygotowany, że rozpoczęcie nauki w szkole będzie dla Twojego dziecka przygodą, a nie stresującym przeżyciem!

Cztery filary naszego kursu

Nauka czytania – zabawa w czytanie to coś, czego Twoje dziecko nie doświadczy w szkole. Ciekawe teksty, zabawy i gry z wyrazami sprawią, że nauka czytania stanie się fascynująca. Specjalnie skonstruowany trening ze wskaźnikiem spowoduje podniesienie sprawności czytania Twojego Dziecka. W trakcie kursu „zarazimy” Twoją pociechę pasją do książek. Zachęcenie do czytania ma ogromne znaczenie, dlatego w czasie zajęć dzieci dyskutują o przeczytanych książkach, rozmawiają też o samym czytaniu. Dzięki temu chętniej sięgają po książki i widzą korzyść z czytania w prawdziwym świecie.

Eksperymenty – wprowadzą Twoje dziecko w świat chemii, fizyki i przyrody. Będzie ono badać właściwości wody i powietrza, obserwować preparaty pod mikroskopem, odkryje kwasy i zasady. To bardzo ważne na tym etapie edukacji, aby zainteresować nauką. Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy nie tylko z książek, ale z całego otoczenia. Nauczy się pytać „Dlaczego?”, “Po co?”, “Jak?”. I – co najważniejsze – bardzo to polubi.

Pewne siebie dziecko – jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy. “Odważni jak lwy” to stosowana przez nas sprawdzona metoda gier, dram i zabaw, które pomogą Twojemu dziecku odkryć i docenić swoje mocne strony. Gry i zabawy pokazują, jak radzić sobie z niechcianymi emocjami. Odgrywane dramy rozwijają empatię i uczą nawiązywania dobrych relacji z innymi. Kształtujemy postawę „poradzę sobie!”. Dzięki temu dzieci są pewne siebie, bardziej otwarte i z łatwością nawiązują nowe znajomości, co jest ważne przy rozpoczynaniu szkolnej “kariery towarzyskiej”.

Gra fabularna – spaja wszystkie elementy kursu i sprawia, że czytanie i uczenie się technik pamięciowych staje się niezapomnianą przygodą. Nauka zupełnie nie kojarzy się z nudnym ślęczeniem nad książkami. Jeśli Twoje dziecko będzie miało do wyboru: uczyć się matematyki albo zagrać w grę… wybierze grę, tak jesteśmy skonstruowani. Gra sprawia frajdę, nauka (przynajmniej ta klasyczna) jest nudna. Na każdych zajęciach dzieci mają do wypełnienia misję, podczas której z wypiekami na twarzy, przeżywają emocjonujące przygody. Dzięki temu rozwijają wyobraźnię, pamięć, koncentrację i logiczne myślenie.

Uczeń z Charakterem 10- 15 lat

Mistrzowie efektywnej nauki

Starsze klasy szkoły podstawowej to bardzo intensywny czas. Pojawiają się nowe przedmioty szkolne. Prowadzą je nieznani do tej pory nauczyciele, a każdy z nich stawia przed Twoim dzieckiem inne niż dotychczas wymagania. Ilość nauki i sprawdzianów znacznie się zwiększy. Nauczyciele w tym okresie zakładają pewną samodzielność dziecka w przyswajaniu wiedzy i zaczynają więcej wymagać.

W pierwszych klasach szkoły podstawowej nauki było bardzo niewiele, ale z każdym rokiem ilość wymagań systematycznie wzrasta. Opanowanie coraz większej ilości materiału bez zaangażowania do tego prawej, twórczej półkuli mózgu staje się bardzo trudne. Dlatego warto nauczyć dzieci JAK SIĘ UCZYĆ.

Co Twoje dziecko wyniesie z kursu

 • Polubi się uczyć, bo pokażemy mu, jak to robić!
 • Pozna szybkie i efektywne metody zapamiętywania oraz notowania nowych wiadomości.
 • Zwiększy tempo czytania i zrozumienia tekstu i zacznie częściej sięgać po książki.
 • Zdobyta dodatkowa wiedza sprawi, że będzie błyszczeć w szkole.
 • Dzięki grywalizacji będzie uczyć się skuteczniej, dodatkowo czerpiąc z tego frajdę!
 • Odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy.
 • Program kursu przygotowuje do egzaminu ósmoklasisty, który otworzy mu drzwi do wymarzonego liceum!

Cztery filary naszego kursu

Biegłe czytanie – to specjalnie skonstruowany trening prawidłowych nawyków czytelniczych i pracy ze wskaźnikiem. Regularne ćwiczenia pod okiem trenera sprawiają, że rośnie nie tylko sprawność czytania ale też poziom rozumienia i zapamiętania czytanych treści. Dzięki specjalnie skonstruowanemu treningowi, Twoje dziecko wygimnastykuje oczy i poszerzy swoje pole widzenia. Rozwinie pamięć krótkoterminową i zwiększy liczbę przetwarzanych jednocześnie informacji. To wszystko sprawi, że czytanie stanie się łatwiejsze i bardziej efektywne.

Twórcza nauka – to lepsza pamięć i koncentracja dzięki wytrenowaniu mnemotechnik, notowania nielinearnego oraz wzmocnieniu nawyków dobrego uczenia się. Dzięki poznanym narzędziom dzieci będą miały więcej zabawy podczas codziennej nauki i znacząco skróci się czas poświęcony na przyswojenie nowego materiału. Techniki pamięciowe pozwolą na zapamiętanie nawet do kilkudziesięciu następujących po sobie obrazów lub wyrazów. Podczas kursu dzieci będą trenować zapamiętywanie wiedzy szkolnej pięcioma różnymi mnemotechnikami. Dziecko uczy się tego, co aktualnie „przerabia” w szkole i jednocześnie trenuje mapy myśli i techniki pamięciowe. Zamiast mozolnego „wkuwania”, Twoje dziecko szybko opanuje materiał wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię.

Pewne siebie dziecko – jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy. Wykorzystując gry, dramy i zabawę uczymy współpracy i radzenia sobie z emocjami i trudnościami.

Gra fabularna – spaja wszystkie elementy kursu i sprawia, że czytanie i uczenie się technik pamięciowych staje się niezapomnianą przygodą. Jeśli Twoje dziecko będzie miało do wyboru: uczyć się matematyki albo zagrać w grę… wybierze grę, tak jesteśmy skonstruowani. Gra sprawia frajdę, nauka (przynajmniej ta klasyczna) jest nudna. Gra fabularna, która łączy ze sobą wszystkie elementy kursu opiera się na systemie motywującym zwanym grywalizacją (przenoszenie elementów znanych z gier by motywować zmiany zachowań w życiu realnym). Na każdych zajęciach dzieci mają do wypełnienia misję, podczas której z wypiekami na twarzy, przeżywają emocjonujące przygody. Dzięki temu rozwijają wyobraźnię, pamięć, koncentrację i logiczne myślenie.

Zapisy strona

Zachęcamy do kontaktu przez formularz! Oddzwonimy i pomożemy wybrać zajęcia odpowiednie dla Pańskiego dziecka.